Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halfeti İlçesi'nde sürdürdüğü çevre dostu hizmetleriyle dikkat çekiyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen bir projeyle Halfeti'ye modern bir Katı Atık Aktarım İstasyonu inşa edildi. Yaklaşık 13 milyon liralık yatırımla tamamlanan bu istasyon, ilçenin 30 yıllık katı atık sorununa kalıcı bir çözüm sunuyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün vizyonel projeleri arasında yer alan çevre dostu projeler, bir bir hayata geçiriliyor. Halfeti İlçesi'nin uzun süredir yaşadığı katı atık problemine son vermek amacıyla inşa edilen Katı Atık Aktarım İstasyonu, çevre ve sağlık açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Yeni katı atık aktarım istasyonu sayesinde vahşi depolama son bulacak ve toplanan atıklar geri dönüşüm sürecine dahil edilerek sıfır atık sistemine katkı sağlanacak. Halfeti İlçe Belediyesi tarafından toplanan atıklar, transfer istasyonuna getirilecek olan bunkerler aracılığıyla 85 metreküp hacimli semitreyler araçlarına aktarılacak ve entegre tesislere taşınacak.

Şanlıurfa’da çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalandı Şanlıurfa’da çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalandı

Çevre dostu çalışmalarıyla bilinen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, atık transferini hava, toprak ve su ile teması olmadan gerçekleştirecek. Bu sayede çevre kirliliği riski en aza indirilerek, doğal kaynakların korunması sağlanacak. Halfeti İlçesi, bu modern katı atık aktarım istasyonuyla çevreci bir tesis kazandırılmış olacak.

66653-92723-20231124103447

Kaynak: (Haber Merkezi)