Birecik'te’da elektrik akımına kapılan genç ağır yaralandı Birecik'te’da elektrik akımına kapılan genç ağır yaralandı

Şanlıurfa Valiliği, il genelinde yapılacak olan açık alan etkinliklerini 7 gün süreyle yasakladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, kamu güvenliği ve düzeninin sağlanması amacıyla alınan bu kararın, 10 Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Şanlıurfa Valiliği'nin açıklamasında, 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 maddesi ve 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. Maddesi referans gösterilerek, il genelindeki tüm açık alan etkinliklerinin yasaklandığı ifade edildi. Bu kapsamda, toplanma, yürüyüş, miting, basın açıklaması gibi faaliyetler ile ilgili düzenlemelerin geçici olarak durdurulduğu bildirildi.

Valilik açıklamasında, alınan kararın kamu güvenliği ve düzeninin sağlanması amacıyla alındığı vurgulandı. 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi çerçevesinde, Şanlıurfa il merkezi ve ilçelerinde yapılması muhtemel olan eylem ve etkinliklerin geçici olarak durdurulduğu belirtildi. Yasaklamanın, Şanlıurfa'nın coğrafi sınırları içerisinde 7 gün süreyle geçerli olacağı kaydedildi. Kamuoyuna yapılan duyuruda, vatandaşların ve özel hukuk tüzel kişiliklerinin bu süre zarfında il genelindeki açık alan etkinliklerine katılımının yasaklandığı hatırlatıldı.

Kaynak: MEHMET MEKİ AKGÜL