Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, sağanak nedeniyle etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. Özellikle Haliliye ilçesine bağlı Kaynaklı Mahallesi'nde incelemelerde bulunan Vali Şıldak, ekiplerden bilgi aldı.

Vali Şıldak, yaptığı açıklamada, önceki gün öğle saatlerinden itibaren kentte etkili olan sağanağın etkisinin azaldığını belirtti. Sağanağın özellikle Siverek'te etkili olduğunu dile getiren Şıldak, şükürler olsun ki tedbirlerin alınması ve vatandaşların duyarlılığı sayesinde can kaybı yaşanmadığını, yaralı olmadığını vurguladı.

Hasar tespit çalışmalarının hızla başlatıldığını ifade eden Vali Şıldak, belediyelerle koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Ayrıca, Şanlıurfa-Viranşehir kara yolunun geçici olarak kapandığını ancak ekiplerin çalışmalarıyla yolun tekrar ulaşıma açıldığını aktardı.

Vali Şıldak, vatandaşlara kumanya dağıtımı yapıldığını ve özellikle kırsal bölgelerdeki çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüldüğünü dile getirdi.

Vali Şıldak Pazar esnafıyla bir araya geldi Vali Şıldak Pazar esnafıyla bir araya geldi

Son olarak, önceki gün sağanak nedeniyle eğitime ara verildiğini hatırlatan Vali Şıldak, şimdi ise Siverek ve Viranşehir ilçeleri başta olmak üzere kırsal mahallelerdeki eğitime ara verildiğini belirtti.

Kaynak: AA