Şanlıurfa'da polis ve jandarma ekiplerinin son bir haftalık verileri açıklandı. Verileri paylaşan Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, başta uyuşturucu olmak üzere her türlü suç ve suçluyla mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü söyledi.

Vali Şıldak, uyuşturucu ile mücadele kapsamında polis ve jandarmanın son bir haftalık verilerini açıkladı. Buna göre son bir haftada yapılan çalışmalar neticesinde 28 kilo 152 gram skunk maddesi, 2 kilo 680 gram esrar, 502 gram metamfetamin, 106 gram bonzai, 23 gram eroin ve 163 adet sentetik hap ele geçirildi. Yine bu olaylarla ilgili 47’si sokak satıcısı şüphelisi olmak üzere 50 kişi gözaltına alınırken, adli işlemleri tamamlanan toplam 11 kişi tutuklandı.

Büyükşehir'den zabıta ekiplerine seminer Büyükşehir'den zabıta ekiplerine seminer

Yine şok denetimlerini sürdüren polis ve Jandarmanın son bir haftalık çalışması sonucu; 'Hapis Cezası ve Yakalama Emriyle Aranmakta Olan' toplam 378 kişi yakalandı. 390 farklı noktada bin 908 personel ile yapılan çalışmalarda yakalanan şahıslar arasında "Adam Öldürme Suçundan" 2, 'Dolandırıcılık Suçundan' 60, 'Hırsızlık Suçundan' 62 ve ‘Yağma Suçundan’ 11 kişinin olduğu açıklandı.

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER