Şanlıurfa'nın Bozova ilçesine bağlı Kırsal Deliler Mahallesinde bulunan Cemile Arıkan'a ait tek katlı ev, henüz belirlenemeyen bir nedenle sabaha karşı çöktü. Yaşanan olay sonrasında çevredekilerin ihbarı üzerine AFAD, itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri bölgeye yönlendirildi.

Göçük altında kalan 38 yaşındaki Serdar, 38 yaşındaki Fatma, 15 yaşındaki Ahmet, 12 yaşındaki Ayça, 8 yaşındaki Açelya Urak ile 34 yaşındaki Dilber, 13 yaşındaki Adem Arda ve 10 yaşındaki Emre Tuna Bozkurt kendi çabalarıyla enkazdan çıkmayı başardı. Ancak yapılan arama-kurtarma çalışmaları sırasında 49 yaşındaki Serap Urak'ın cansız bedenine ulaşıldı.

Taşkında Zarar Gören Yollar ve Köprüler Onarılıyor Taşkında Zarar Gören Yollar ve Köprüler Onarılıyor

Yaralı olarak çıkarılan ev sahibi Cemile Arıkan ise kaldırıldığı Bozova Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hasar aldığı belirtilen evde, Cemile Arıkan'ın yalnız yaşadığı ve çocukları ile torunlarının akşam saatlerinde ziyarete geldiği öğrenildi.

AA-20240201-33582276-33582273-SANLIURFADA_COKEN_EVDEKI_2_KISI_OLDU_8_KISI_YARALANDI-min

Kaynak: MEHMET TAHİR TANRIKULU