Şanlıurfa İl Müftülüğü, "Ailenin Korunması ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Farkındalığın Sağlanması" konulu bir panel düzenledi. Milli Eğitim Konferans salonunda gerçekleşen panele Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, Müftü Yardımcıları Zeynep Kaya Demirtaş, İbrahim Halis Aslan, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Vaizleri Harun Karahan, Ekrem Özcan, Haliliye İlçe Müftüsü Abdullah Yıldırım, Karaköprü İlçe Müftüsü Sacit Emiri, Eyyübiye İlçe Müftüsü Osman Toprak ve vatandaşlar katıldı.

Panelin moderatörlüğünü İl Müftüsü Ramazan Tolan'ın üstlendiği etkinlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Vaizleri Harun Karahan ile Ekrem Özcan konuşmacı olarak yer aldı. Panelde, şiddetin önlenmesinde dini referanslar, Kur'an'da örnek aileler, şiddetin çeşitleri gibi konu başlıkları detaylı bir şekilde ele alındı.

İl Müftüsü Ramazan Tolan, panelde yaptığı konuşmada, ailenin dinin temeli, devlet ve millet yapısının temel taşı olduğunu vurgulayarak, "Aile, bizim için doğduğumuz ilk sığınağımız ve aynı zamanda son sığınağımızdır. Aile, özellikle Müslüman toplumlar ve ülkemiz için çok önemli temel taşı sayılan bir olgudur." dedi.

Şanlıurfalı çocuklardan Gazze'ye destek: "Yalnız değilsiniz" Şanlıurfalı çocuklardan Gazze'ye destek: "Yalnız değilsiniz"

Panelde gün boyunca farklı konu başlıklarının ele alındığı belirtildi. Ayrıca, aile konulu panelin, ailenin korunması ve şiddetin önlenmesi konularında toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik önemli bir platform sağladığı ifade edildi.

Kaynak: (İLKHA)