Şanlıurfa'da Uluslararası Güzel Sanatlar ve Sanatçıları Derneği (Sanat-Der) tarafından düzenlenen bir etkinlikle, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etmek ve Gazze halkına destek olmak amacıyla bir sanat sergisi açıldı. Rabia Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte, Şanlıurfalı sanatçılar tarafından üretilen resim, ebru ve hüsnü hat eserleri sergilendi.

Sergide yer alan eserler arasında Mustafa Dörtbudak, Mehmet Beşli, Osman Özçelik, Mahmut Kılıç, Ramazan Çiftçi, Mustafa Çavcı, Haluk Özberber, Nihat Kürkçüoğlu, Doç. Dr. Ömer Sabuncu ve birçok sanatçının katkı sağladığı eserler bulunuyor.

Etkinlik kapsamında elde edilecek gelirin tamamının Filistin halkına bağışlanacağı belirtildi. Dernek yetkilileri, amaçlarının İsrail'in masum insanları hedef almasını protesto etmek ve Gazze halkına yardım eli uzatmak olduğunu ifade etti.

Haliliye Belediyesi Sosyal Projelerle Gönüllere Dokunuyor Haliliye Belediyesi Sosyal Projelerle Gönüllere Dokunuyor

Şanlıurfa'da düzenlenen bu sanat etkinliği, sadece resim, ebru ve hüsnü hat gibi sanat dallarının sergilendiği bir etkinlik olmanın ötesinde, Filistin'e duyulan duyarlılığın bir göstergesi olarak ön plana çıkıyor.

Kaynak: AA