Eyyübiye’de mesken yangını! Eyyübiye’de mesken yangını!

Şanlıurfa’da Filistinli mazlumlara destek olmak için hayır çarşısı açıldı. Şanlıurfa Eyyübiye Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Eyyübiye Şubesi tarafından organize edilen hayır çarşısı, Rabia Meydanında kuruldu. Hayır çarşısına, Eyyübiye İlçe Müftüsü Osman Toprak, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve din görevlileri katıldı.

Kadın din görevlileri ve vatandaşlar ürünlerini sattı

Hayır çarşısında, kadın din görevlileri ve vatandaşlar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünler tezgahlarda satışa sunuldu. Hayır çarşısında, giyim, takı, hediyelik eşya, yiyecek, içecek gibi çeşitli ürünler yer aldı. Hayır çarşısına gelen vatandaşlar, hem alışveriş yaptı hem de Filistinli mazlumlara yardımda bulundu.

Gelirler Filistin hesabına yatırıldı

Hayır çarşısından elde edilen gelirler, “Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi Filistin hesabına” yatırıldı. Hayır çarşısının açılışında konuşan Eyyübiye İlçe Müftüsü Osman Toprak, Filistinli mazlumlara destek olmak için böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyledi. Toprak, hayır çarşısına katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, bu tür organizasyonların büyük anlam taşıdığını ifade etti.

Kaynak: (İLKHA)