Şanlıurfa'da son bir haftada 22 Kişi Tutuklandı! Şanlıurfa'da son bir haftada 22 Kişi Tutuklandı!

Şanlıurfa merkezli organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen "Kafes-48" operasyonunda 16 kişi yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü'nün öncülüğünde yürütülen operasyon, Mersin, Ardahan ve İstanbul'da da eş zamanlı olarak düzenlendi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 16 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra mahkemeye sevk edildiği bildirildi. Bu şüphelilerden 2'si savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, aralarında örgütün elebaşı Celal Gülbahar'ın da bulunduğu 9 kişi tutuklandı. Diğer 5 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Operasyon sırasında haklarında gıyabi tutuklama kararı bulunan 4 şüphelinin başka suçlardan cezaevinde olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun detaylarını paylaşarak, organize suç örgütünün çökertildiğini ve elebaşlarının da aralarında bulunduğu 16 şüphelinin yakalandığını açıklamıştı. Şüphelilerin suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suretiyle nitelikli yağma, silahla tehdit ve silahla kasten yaralama gibi suçları işledikleri belirtilmişti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı