Özellikle Atatürk Bulvarı'nın başlangıcından Balıklıgöl'e kadar uzanan ana arter cadde üzerindeki parklar, trafiği adeta kilitliyor. Vatandaşlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar'dan bu park sistemini kaldırmasını ve yeni otopark alanları oluşturmasını talep ediyor.


Şanlıurfa'nın dar caddelerinde yol kenarına park eden araçlar, trafikte ciddi sıkışıklıklara neden oluyor. Günün her saati yoğun olan bu caddelerde park eden araçlar, diğer şeritlerdeki araçların ilerlemesini zorlaştırıyor ve uzun süreli trafik sıkışıklıklarına yol açıyor. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin de sıkça kullandığı bu caddelerde, trafik akışı sürekli olarak tıkanıyor.

Interpol'ün Kırmızı Bültenle Aradığı Rus Zanlı Antalya'da Yakalandı Interpol'ün Kırmızı Bültenle Aradığı Rus Zanlı Antalya'da Yakalandı


Atatürk Bulvarı boyunca, Abide Kavşağı'ndan Balıklıgöl'e kadar olan çift şeritli yolun bir şeridi toplu ulaşım araçlarına tahsis edilmiş durumda. Bu nedenle, normal araçlar yalnızca tek şeridi kullanabiliyor. Ancak bu tek şeridin de otopark olarak kullanılması, trafik akışını daha da zorlaştırıyor. Sürücüler, bu durumu "çile" olarak nitelendiriyor. "Zaten iki şeritli yolun bir şeridi toplu ulaşım araçlarına tahsis edilmiş durumda. Tek şeritte hem otopark hem de trafik akışı olması trafiği kilitliyor" diyorlar.


Şanlıurfa halkı, yol kenarındaki otopark hizmetinin iptal edilmesini istiyor. Vatandaşlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar'dan bu duruma acil bir çözüm getirmesini talep ediyor. Bir sürücü, "Her gün bu caddelerde trafik çilesi yaşıyoruz. Yol kenarına park eden araçlar yüzünden ilerlemek çok zor. Belediyenin bu park sistemini kaldırmasını istiyoruz" dedi.


Vatandaşlar, belediyenin yeni otopark alanları oluşturmasını ve insanları bu otoparklara yönlendirmek için çalışma yapmasını talep ediyor. "Şanlıurfa'nın merkezinde yeterli otopark alanı yok. Belediyenin bu konuda acil adımlar atması gerekiyor" şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar. Özellikle Atatürk Bulvarı ve Balıklıgöl arasında kalan ana caddelerdeki otopark hizmetinin iptal edilmesi gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, trafik ekiplerinin de bu alanlarda park eden araçlara izin vermemesi gerektiğini belirtiyor.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve diğer yetkililerden, bu otopark sorunu ile ilgili açıklama yapmaları ve çözüme yönelik adımlar atmaları bekleniyor. Şanlıurfa halkı, bu sorunun bir an önce çözülmesini ve trafik akışının normale dönmesini umut ediyor.

Harran Ovası Haber Merkezi

Muhabir: Kübra TOPAL