Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, güvenlik güçlerinin son bir hafta içinde gerçekleştirdiği operasyonların detaylarını paylaştı. Yapılan çalışmalar neticesinde, 79 kilo 954 gram Skunk Maddesi, 1 Kilo 512 gram Esrar, 20 Kilo 204 gram Metamfetamin, 457 gram Bonzai, 209 gram Eroin ve 565 adet sentetik hap ele geçirildi. 

Yine bu olaylarla ilgili 25’i sokak satıcısı şüphelisi olmak üzere 73 kişi gözaltına alınırken, adli işlemleri tamamlanan toplam 36 kişi tutuklandı.

Yine şok denetimlerini sürdüren Polis ve Jandarmanın son bir haftalık çalışması sonucu 'Hapis Cezası ve Yakalama Emriyle Aranmakta Olan' toplam 281 kişi yakalandı.

Polis ve jandarmanın koordineli çalışmaları sonucunda, "Adam Öldürme Suçundan" 3, "Dolandırıcılık Suçundan" 44, "Hırsızlık Suçundan" 50 ve "Yağma Suçundan" 12 kişi de dahil olmak üzere çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalandığı bildirildi. 

Gülpınar: “15 Temmuz, Demokrasi Zaferimizin Adıdır” Gülpınar: “15 Temmuz, Demokrasi Zaferimizin Adıdır”

İl genelinde her türlü suç unsuru ile kararlı mücadelenin sürdüğünü belirten Vali Şıldak, yaptığı değerlendirmesinde “Güvenlik güçlerimiz vatandaşımızın huzuru ve güvenliği için 24 saat esası ile görevlerini sürdürüyorlar. Operasyonların yanı sıra denetim ve uygulamalarımızı her sokak başında görebilmek mümkün. Bu konuda özveri ile çalışan Polisimizi ve Jandarmamızı tebrik ediyorum. Şanlıurfa’da suç ve suçluyla mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir.” dedi.


 

Kaynak: (İLKHA)