Şanlıurfa İl AFAD Acil Durum Müdürlüğü, Siverek Belediyesi ve diğer kurumlarında çalışan personele yönelik afet eğitimleri başlattı. Eğitimler, 6 gün boyunca Siverek Belediyesi Dicle - Bağlar Kadın Kültür Merkezi'nde devam edecek.

Personellere, slayt eşliğinde afet ve depremlerde yapılması gerekenler konusunda bilgilendirme yapılıyor. Uygulamalı eğitimlerin tamamlanmasıyla birlikte katılımcılara sertifikalar verilecek.

Eğitimlerle İlgili Açıklama:

Şanlıurfa İl AFAD Acil Durum Müdürlüğü Müdahale Ekip Personeli Bekir Sıtkı Gider, eğitimlerle ilgili şu açıklamalarda bulundu: "AFAD il müdürlüğümüzde görevli arkadaşlarımızla birlikte bugün Siverek ilçemizde Belediye ve kurumlarımızda çalışan personele afetlerde kurtarma, arama ve tarama faaliyetleri kapsamında 6 gün sürecek eğitimlere başladık. Eğitimlerimizde 2 gün teorik eğitim, diğer günlerde ise alanda uygulamalı eğitimlerimizle beraber sona erecek."

CHP Teşkilatında istifa Depremi CHP Teşkilatında istifa Depremi

Gider, eğitimlerin ardından sınav düzenleneceğini ve başarılı olan personele katılım belgesi verileceğini belirtti. Amacın, olası bir afette ilçede görevli personele hızlı bir şekilde hareket etme yeteneği kazandırmak olduğunu vurgulayarak, "Eğitimlerimiz inşallah faydalı olur, ülkemiz afetler yaşamaz. Yaşanacak afetlerde ise bir an önce müdahale edip insanları sağ salim daha elzem olan hayata çıkarmanın yollarını bulurlar" dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi)