THY, filosunda bulunan 5 adet Boeing 737 MAX 9 tipi uçağın, Alaska Airlines’ın aynı model uçağında yaşanan teknik sorun nedeniyle inceleme altına alındığını açıkladı. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, uçuş emniyetinin en önemli öncelikleri olduğunu vurguladı.

Otoritelerin ön incelemesi sonucunda karar verildi

Üstün, Alaska Airlines’ın Boeing 737 MAX 9 uçağının havadayken gövdesinden bir parça kopmasının ardından otoritelerin ön incelemesi sonucunda THY filosunda bulunan 5 adet Boeing 737 MAX 9 uçağının da tedbir amaçlı incelenmesi istendiğini belirtti. Üstün, “Olaydaki teknik inceleme süreci tamamlanıp, otoritelerce talep edilen önlemler alınana kadar THY, filosundaki 5 adet Boeing 737 MAX 9 uçağını ilk inecekleri havalimanında operasyondan çekme kararı almıştır.” dedi.

Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı Yarın Açılıyor Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı Yarın Açılıyor

Uçuş emniyeti en önemli önceliğimizdir

Üstün, uçuş emniyeti ve güvenliğinin birinci öncelikleri olduğunu ifade etti. Üstün, “Uçuş emniyeti ve güvenliğimiz birinci önceliğimizdir. Boeing 737 MAX 9 uçaklarında uçuş sırasında ortaya çıkan emniyeti etkileyecek belirsizlik durumu netleşene kadar; uçaklarımız ticari seferlerden çekilmiştir. Yolcularımızın ve çalışanlarımızın güvenliği bizim için her şeyden önemlidir.” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi)