Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrinde düzenlenecek olan "2024 Dünya Hükümetler Zirvesi"ne onur konuğu olarak katılacak. Zirve, 12-14 Şubat tarihleri arasında "Geleceğin Hükümetlerini Şekillendirmek" temasıyla düzenlenecek ve dünya genelindeki acil sorunlar ile geleceğe dair fırsatlar ve zorluklar ele alınacak.

Zirvenin başkanı olan BAE Kabine İşleri Bakanı Muhammed bin Abdullah el-Karkavi, Türkiye'nin yanı sıra Hindistan ve Katar'ın da onur konuğu olarak seçilmesinin, BAE'nin stratejik ilişkiler ve ortaklıklarının derinliğini yansıttığını belirtti. Onur konuklarının, topluma hizmet eden stratejik sektörlerde başarılı deneyimlere sahip ülkelerle ortaklıkları güçlendirmek üzere seçildiği vurgulandı.

Zirvede, etkin hükümetler için büyüme ve gelişim sürecini güçlendirmek, yapay zeka ve gelecek sınırlar, kalkınma ve gelecekteki ekonomiler için yeni vizyon, eğitimin geleceği ve yarının toplumlarının beklentileri, sürdürülebilirlik ve yeni küresel dönüşümler, şehirleşme ve küresel sağlık öncelikleri olmak üzere 6 ana tema üzerinde odaklanılacak.

Bakan Uraloğlu'dan Haberleşme Alanında Önemli Açıklamalar Bakan Uraloğlu'dan Haberleşme Alanında Önemli Açıklamalar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, zirvede "Sürdürülebilirlik ve Yeni Küresel Dönüşümler" temasıyla yapacağı konuşma ise büyük bir ilgiyle bekleniyor.

Kaynak: AA