Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, İslam İşbirliği ve Gazze'ye insani yardımların ulaştırılması konularını ele aldı.

İki bakan arasındaki görüşmede, Riyad'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı - Arap Ligi Zirvesi'nde alınan kararların takibi için atılabilecek adımlar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmede, bölgede yaşanan gelişmeler ve İslam İşbirliği'nin önemi vurgulandı.

Ayrıca, Türkiye ve Mısır, Gazze'ye insani yardımların ulaştırılması konusunu da ele aldı. Gazze'deki insani krizin hafifletilmesi ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için işbirliği yapılmasının önemi vurgulandı. İki bakan, bölgedeki insani durumu iyileştirmek ve Gazze'deki insanlara destek olmak için ortak adımlar atılması konusunda mutabık kaldı.

Türkiye ve Mısır arasındaki bu görüşme, son dönemde yaşanan gelişmelerin ardından iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecine işaret ediyor. İki ülke, bölgesel konular ve insani yardımlar gibi ortak çıkarları paylaşarak işbirliğini artırmayı hedefliyor.

Almanya'da AfD, Avrupa Parlamentosunda Yeni Aşırı Sağ Grup Kurmayı Planlıyor Almanya'da AfD, Avrupa Parlamentosunda Yeni Aşırı Sağ Grup Kurmayı Planlıyor
Kaynak: (İLKHA)