İlçe ziyaretlerini sürdüren Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran ve İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici ile birlikte Suruç'ta temaslarda bulundu.

Dün Bozova'da bir dizi ziyaret gerçekleştiren Vali Hasan Şıldak'ın bugünkü adresi Suruç oldu. İlçede ilk olarak GAP Anadolu Lisesi'nde öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Şıldak, yaklaşan Yüksek Öğretim Sınavları (YKS) öncesi başarı dileklerinde bulundu. 

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında gerçekleştirilen deneme sınav sonuçları ile ilgili bilgiler alan Vali Şıldak, gençlere seslenerek gelecek hayallerinin gerçeğe dönüşmesi için planlı çalışmanın önemine değindi. Vali Şıldak öğretmenlerle de bir araya geldi. 

Vali Şıldak Suruç'ta temaslarda bulundu Vali Şıldak Suruç'ta temaslarda bulundu

Ardından Suruç Öğretmenevi'ne geçen Vali Şıldak, birim müdürleri ile ilçedeki kamu hizmetleri ve yatırımlarla ilgili toplantı gerçekleştirdi. Kurumlar arası ortak çalışmaya vurgu yapan Vali Şıldak, daha sonra Suruç Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur'u ziyaret etti. 

Yine Kaymakamlık Toplantı Salonunda İlçe Güvenlik Toplantısına başkanlık eden Vali Şıldak, temaslarının ardından akşam saatlerinde şehir merkezine döndü.

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL