Kuzeydoğu Kesimlerde Yarın Kuvvetli Sağanak Uyarısı Kuzeydoğu Kesimlerde Yarın Kuvvetli Sağanak Uyarısı

 

Gazze’de, siyonist işgal rejiminin 4 aydan fazla süredir devam eden saldırıları ve ablukası, Filistinli sivillerin hayatını zorlaştırıyor. Temel ihtiyaç maddelerinin girişinin engellendiği Gazze’de, insanlar açlık, susuzluk ve yoksullukla mücadele ediyor. Gazze halkı, tüm bu zorluklara rağmen, topraklarından vazgeçmeyerek direnişlerini sürdürüyor.

Besleyici gıdalarla destek

Gazze’deki insani duruma duyarsız kalmayan Yetimler Vakfı, bölgede yardım faaliyetlerini aralıksız yürütüyor. Vakıf, Gazze’de binlerce Filistinli aileye, içinde besleyici gıdaların bulunduğu gıda paketleri dağıttı. Bu yardımlar, Gazze’de yaşayan birçok ailenin günlük yaşamlarını sürdürebilmeleri için önemli bir destek oldu.

Her türlü engellemeye rağmen

Yetimler Vakfı, Gazze’deki sivillerin yaşama tutunmaları için her türlü engellemeye rağmen yoğun bir çaba sarf ediyor. Vakıf, Gazze’de sadece gıda yardımı değil, aynı zamanda su, yakıt, nakdi yardım, bez, süt, battaniye, branda, hijyen paketi, kumanya ve sıcak yemek gibi pek çok alanda da yardımlarını sürdürüyor. Vakıf, Gazze’de 30 binden fazla aileye ve 80 binden fazla kişiye ulaştı.

Filistinlilerden teşekkür

Filistinliler, Yetimler Vakfı’nın kendilerine uzattığı yardım eline minnettarlıkla karşılık veriyor. Gazze’de yaşayan siviller, vakfın gönüllülerine ve destekçilerine teşekkür ediyor. Vakıf, Gazze’deki insani krizin son bulması için dua ediyor.

Kaynak: (İLKHA)