İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, gençleri zehirleyen uyuşturucu tacirlerine karşı yürütülen operasyonlara ilişkin bilgi verdi. Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde 63 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Narkogüç-48 ve Narkogüç-49 operasyonlarında 456 şüphelinin gözaltına alındığını, 2 ton 149 kilogram uyuşturucu madde ve 509 bin uyuşturucu hapın ele geçirildiğini açıkladı.

Narkogüç-48 operasyonunda 242 gözaltı

Bakan Yerlikaya, Narkogüç-48 operasyonunun 48 ilde 382 ekip, 1438 personel, 4 hava aracı ve 23 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Bakan Yerlikaya, operasyonda 1 ton 39 kilogram uyuşturucu madde ve 509 bin uyuşturucu hapın yanı sıra ruhsatsız silah ve para da ele geçirildiğini kaydetti. Bakan Yerlikaya, operasyonda 242 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığını bildirdi.

Narkogüç-49 operasyonunda 214 gözaltı

Bakan Yerlikaya, Narkogüç-49 operasyonunun ise Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde 15 ilde düzenlendiğini söyledi. Bakan Yerlikaya, operasyonda 1 ton 110 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiğini, 214 zehir taciri ve sokak satıcısının gözaltına alındığını ifade etti. Bakan Yerlikaya, operasyonda görev alan güvenlik güçlerini ve Gümrük Muhafaza ekiplerini tebrik etti.

AK Parti Milletvekili Trafik Kazasında Yaralandı AK Parti Milletvekili Trafik Kazasında Yaralandı

Bakan Yerlikaya: Zehir tacirlerine hayatı zehredeceğiz

Bakan Yerlikaya, zehir tacirlerine karşı operasyonların kararlılıkla devam edeceğini vurgulayarak, “Geleceğimizi zehirlemeye çalışan uyuşturucu tacirleriyle, terör örgütleriyle, göçmen kaçakçılarıyla ve organize suç örgütleriyle mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi ve jandarmalarımızı tek tek tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Aziz milletimizin destek ve dualarıyla zehir tacirlerine hayatı zehredeceğiz” dedi.

Kaynak: AA