Konuyla ilgili Harran Ovası mikrofonlarına açıklamalarda bulunan İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atilla, düzenleyecekleri iftar yemeği ile İslam coğrafyasında Müslümanların çektikleri sıkıntılara bir nebzede olsa dikkat çekmek istediklerini ifade etti.

Perşembe günü Balıklıgöl platosunda düzenlenecek iftar yemeğinde, özelde İslam coğrafyasında genelde de dünya genelinde yaşanan açlık, yoksulluk, kıtlık ve sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla mütevazı bir iftar sofrası kurulacağını belirten Atilla, Ümmet İftarına katılacak olan misafirlere su, hurma ve simit ikram edileceğini söyledi.

Gazze temalı bir iftar olacaktır”

Behçet Atilla1İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atilla

Tüm Şanlıurfalıları Geleneksel Ümmet İftarına davet eden Atilla,

Şanlıurfa’da çok sayıda sürücüye ceza kesildi! Şanlıurfa’da çok sayıda sürücüye ceza kesildi!

“Değerli kardeşlerim, geleneksel hale getirdiğimiz “Ümmet İftarımız” Perşembe günü (Yarın) Balıklıgöl Platosunda olacaktır. Tüm kardeşlerimizi ailecek bekliyoruz. İslam coğrafyalarında yaşanan açlık, yoksulluk, kıtlık ve sıkıntılara dikkat etmek için yılda bir defa iftarımızı simit, su ve hurmadan oluşan bir menü ile açıyoruz. Gazze temalı bir iftar olacaktır. Herkesi ailecek çocuklar ile birlikte bekliyoruz. Kalabalık bir şekilde iftarımızı açalım. Orada bazı konuşmacılarımız Gazze konusunda bilgiler verecektir.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU