Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlar, bakanlıklarda yapılan atamaları ve görevden alma kararlarını içeriyor. Resmi Gazete'de yayımlanan bu kararlarla birlikte, ilgili bakanlıklardaki görev dağılımında değişiklikler gerçekleşti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne İbrahim Yılmaz atanırken, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mustafa Otrar getirildi. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Hakan Dedebağı Kayseri İl Jandarma Komutanı olarak atandı. Adıyaman İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Hikmet Uz ise Adıyaman İl Jandarma Komutanı olarak görevlendirildi.

Ayrıca, Adli Tıp Kurumu Beşinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Tıbbi Mikrobiyoloji Üyeliğine Doç. Dr. Özgür Yanılmaz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Başmüfettişliğine Müfettiş Fuat Şen ve Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişliğine Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat atandı.

Öte yandan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Necati Öztürk, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz ve Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal görevden alındı.

Meteorolojiden Kuvvetli Rüzgâr Uyarısı Meteorolojiden Kuvvetli Rüzgâr Uyarısı

Kaynak: (İLKHA)