Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şişli’deki bir otelde gerçekleştirilen İslam İşbirliği Gençlik Forumu 5. Genel Kurulu’na video mesaj gönderdi. Erdoğan, forumun gençlerle birlikte tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi. Erdoğan, forum vesilesiyle Türkiye’ye gelen misafirlere “Hoş geldiniz” dedi.

Erdoğan: Forumun tohumlarını Aliyev ile attık

Erdoğan, Gençlik Forumu’nun tohumlarını 2004 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte attıklarını hatırlatarak, forumun giderek adından daha fazla söz ettirdiğini söyledi. Erdoğan, İslam Gençlik Forumu’nun geniş bir coğrafyada Müslüman gençlere yönelik yürüttüğü faaliyetleri takdirle karşıladığını ifade etti.

Erdoğan: İsrail’in insanlık ve savaş suçlarını gözlerden kaçırmıyoruz

Erdoğan, Müslüman gençlerin birlikte hareket etmenin hayati önemine dikkat çekerek, Gazze’de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan katliamları kınadı. Erdoğan, İsrail’in işgalci güçlerinin çoğu çocuk ve kadın 28 bin Filistinliyi canice şehit ettiğini, 67 binden fazla Filistinliyi de yaraladığını belirtti. Erdoğan, İsrail’in ibadethaneler, okullar, hastaneler ve sivil altyapıya dair ne varsa Nazileri aratmayan saldırılarının hedefi yaptığını vurguladı.

Erdoğan, bu saldırılar karşısında Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimizle tam bir dayanışma içinde olduklarını kaydetti. Erdoğan, insani yardım malzemelerinin ulaştırılmasından kanser hastalarının tedavilerinin sağlanmasına kadar pek çok adım attıklarını söyledi. Erdoğan, uluslararası alanda İsrail’in işlediği insanlık ve savaş suçlarının gözlerden kaçırılmaması adına yoğun çaba harcadıklarını dile getirdi.

Erdoğan: İslam ülkelerinin ortak hareket etmesi gerekiyor

Erdoğan, İslam ülkelerinin Gazze’deki İsrail zulmüne ortak tepki vermesi ve ortak hareket etmesi için diplomatik temaslarını sürdürdüklerini bildirdi. Erdoğan, Filistin’de işgal politikaları ve katliamlar sona erince 1967 sınırları temelinde, başkenti Kudüs olan bağımsız, egemen ve toprak bütünlüğü haiz bir Filistin devleti kuruluncaya kadar mücadelelerini devam ettireceklerini açıkladı.

Rekabet Kurulu, Nestle Türkiye’yi 347 Milyon Lira ile Cezalandırdı Rekabet Kurulu, Nestle Türkiye’yi 347 Milyon Lira ile Cezalandırdı

Erdoğan, İslam İşbirliği Gençlik Forumu’nun Filistin davasında her daim sergilediği dirayetli ve aktif duruşu takdirle karşıladığını ifade ederek, katılımcılardan ülkelerine selam götürmelerini istedi.

Kaynak: (İLKHA)