Bakandan Müjde: 500'ün Üzerinde Atama Yapılacak! Bakandan Müjde: 500'ün Üzerinde Atama Yapılacak!

İstanbul'da gerçekleştirilen "Kartel-5" operasyonu kapsamında, Interpol Kırmızı Bülteniyle aranan uyuşturucu kartelinin lideri Rawi Ali Qureshi'nin yakalandığı açıklandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hollanda tarafından aranan Qureshi'nin dünya genelinde uyuşturucu ticaretinde önemli rol oynadığını ve birçok ülkede geniş suç ağına sahip olduğunu belirtti.

Operasyon sonucunda Qureshi'nin İstanbul Kağıthane'de yakalandığı ve hakkında Kırmızı Bültenle yakalama kaydı bulunduğu ifade edildi. Yerlikaya, Qureshi'nin Hollanda'ya gemi, sürat tekneleri ve havayoluyla toplam 6 ton uyuşturucu madde sevkiyatı yaptığını, depolama tesislerini organize ettiğini ve uyuşturucu maddelerin finansörlüğünü üstlendiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı, "Organize Suç Örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız" ifadesiyle operasyonun uyuşturucu ile mücadeledeki kararlılıkla gerçekleştirildiğini vurguladı. Bu başarılı operasyon, Türkiye'nin uluslararası düzeyde suç örgütlerine karşı etkin mücadelesini bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: (Haber Merkezi)