İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, zehir tacirlerine yönelik olarak, "Gençlerimizi zehirlemenize asla izin vermeyeceğiz. Sizi tek tek yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız." uyarısında bulundu. Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'nın koordineli çalışmaları sonucunda gerçekleştirilen "Narkoçelik-10" operasyonlarında, 1 ton 19 kilogram uyuşturucu ve 1 milyon 23 bin uyuşturucu hap ele geçirildiğini ve 250 kişinin yakalandığını duyurdu.

Irak'ın Kuzeyindeki Operasyonlarda 5 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi Irak'ın Kuzeyindeki Operasyonlarda 5 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde il emniyet müdürlüklerince 615 ekip, 1542 personel ve 35 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, Türkiye genelinde çok sayıda ilde çalışmalar yapıldığı belirtildi. Operasyonlar kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Trabzon gibi şehirlerde önemli başarılar elde edildi.

Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde ise Hakkari, İstanbul, Van, Malatya, Bingöl, Afyonkarahisar, Samsun, Tekirdağ ve Iğdır'da operasyonlar düzenlendi. Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren emniyet ve jandarma güçlerini tebrik ederek, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı