Siyonist işgal rejimi tarafından abluka altındaki Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah şehrine yönelik başlatılan hava ve karadan saldırılar, gece boyunca devam etti. Kentteki sivil yerleşim yerlerine yapılan bombardımanlarda onlarca Filistinli şehit oldu.

Refah kentine yönelik saldırılar gece boyunca şiddetlenerek devam etti. Savaş uçaklarının düzenlediği bombardımanlar sonucunda şehitlerin yanı sıra çok sayıda yaralı da olduğu bildirildi.

İşgal uçakları, Refah şehrinin doğusuna çok sayıda baskın düzenlerken, şiddetli topçu bombardımanı da Refah geçiş noktalarını, sınır kapısı çevresini ve mahalleleri hedef aldı.

Gazze'de İnsani Dram: Temiz Su Bulunamıyor Gazze'de İnsani Dram: Temiz Su Bulunamıyor

Gazze'deki Sivil Savunma ekipleri, işgal uçaklarının Abu Amra, Al-Shamali, Al-Hams ve Abdel-Al ailelerinin evlerini hedef aldığını ve çok sayıda şehit ve yaralı olduğunu duyurdu. Ekipler, enkaz altından kurtarılan şehitlerin ve yaralıların hastanelere ulaştırılmasında büyük çaba sarf etti.

İşgal uçaklarının sabah saatlerine kadar Refah Valiliği'nin çevresini de bombaladığı belirtildi. Gazze'nin güneyinde bulunan El Sabra mahallesindeki El Durailmi ailesinin evini hedef alan bombalı saldırıda da şehitlerin ve yaralıların olduğu bildirildi.

Kaynak: (İLKHA)