Şanlıurfa’da 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde AK Parti’de istifa krizi devam ediyor. Eski milletvekili ve MKYK üyesi Mehmet Kasım Gülpınar’ın AK Parti’den ayrılarak Yeniden Refah Partisi’nden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasının yankıları sürerken, partinin Hilvan ilçe örgütünde de istifalar başladı.

AK Parti Hilvan eski İlçe Başkanı Hanif Düzme, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Düzme, Hilvan Belediye Başkanlığı için AK Parti’ye yaptığı aday adaylığı başvurusunu da geri çekti. Düzme, ilçe başkanlığına verdiği istifa dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“Millete hizmet yolunda Hilvan halkına AK Parti’den siyaset yapacağıma inanmadığım için 31 mart 2024 te yapılacak yerel seçimlerde ak parti Hilvan Belediye başkanlığı aday adaylığından çekiliyorum. Bu hususta gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Şanlıurfa Valisi Şıldak, Eğitim Değerlendirme Toplantısında Konuştu Şanlıurfa Valisi Şıldak, Eğitim Değerlendirme Toplantısında Konuştu

AK Parti’de istifalar sürüyor

Düzme’nin istifası, AK Parti’de son dönemde yaşanan istifa dalgasına bir yenisini ekledi. Şanlıurfa’da daha önce de AK Parti’den istifa eden eski Urfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi’nden Karaköprü Belediye Başkan adayı olmuştu. Ayrıca AK Parti’nin Siverek ilçe örgütünde de toplu istifalar yaşanmış, 20 yıllık AK Parti tabelası indirilmişti. AK Parti’den istifa edenlerin büyük bölümü, Yeniden Refah Partisi’ne katıldı.

Kaynak: MEHMET TAHİR TANRIKULU