Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahalle yollarını sathi kaplama asfalt, sıcak asfalt ve beton yollarla donatmak için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla Siverek ilçesinde Karacadağ Kayak Merkezi yolunda beton yol çalışması başlatıldı.

Beton yol çalışması, Avurtepe, Savucak, Bardakçı, Yeniceli, Dalkaya, Çerçili, Faydalı, Üç Kardeş, Boz Köy ve Kazançlı grup yolunu kapsıyor. Bu yollar, Karacadağ Bölgesinden Eyüp Nebi Mahallesine de bağlanacak.

Ulaşımda konfor artacak

Beton yol çalışması için son hazırlıklarını yapan Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, kendi ekip ve ekipmanlarıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, mahalle muhtarlarıyla da istişarelerde bulunarak vatandaşların yol ihtiyaçlarını karşılıyor.

Beton yol çalışması sayesinde, ulaşımda konfor artacak ve vatandaşların bir noktadan diğer noktaya gidişi daha da kolaylaşacak. Ayrıca, kış aylarında kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan sorunlar da önlenmiş olacak.

Kırsal yollar yüzde 98 tamamlandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçenin tamamında kırsal mahalle yollarını yüzde 98 oranında tamamladı. Belediye, kırsal yollarda gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetlerle vatandaşların takdirini kazandı.

Yollarının daha konforlu hale geldiğini gören vatandaşlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Beyazgül’e teşekkür etti.

55528-10355-20240101030842

Şanlıurfa’da silahlı kavga kadın öldü kocası ağır yaralandı Şanlıurfa’da silahlı kavga kadın öldü kocası ağır yaralandı

Kaynak: (Haber Merkezi)